Utěsnění oken, dveří a vrat

Máme zkušenostmi s širokou paletou oken. Utěsníme Vám okna

  • špaletová (kastlová)
  • zdvojená
  • střešní okna
  • kovová
  • plastová
  • eurookna

Po pečlivém změření velikostí těsněné spáry provedeme nalepení silikonových profilů potřebného průměru do rámu a nebo okenního křídla. Takto utěsněná okna i dveře se mohou používat ihned po skončení prací.

Proč do starých oken nemontujeme dříve tolik propagované frézované těsnění?

Při navrhování a výrobě těchto oken se s žádným těsněním nepočítalo, dříve totiž nikdo neřešil únik tepla netěsnícími otvorovými výplněmi, a tak konstrukce těchto stavebních prvků je v porovnání s dnešními eurookny poměrně subtilní a při frézování drážky se jejich konstrukce ještě více zeslabí. Stává se i to, že se přeříznou kolíky, které drží závěsy okenního křídla.

Je opravdu tak výhodné zafrézované těsnění třeba při dalším natírání oken?

Zastánci této metody říkají, že není problém těsnění z drážky demontovat a po natření oken je nasadit zpět, zkušenosti naší firmy ale ukazují pravý opak. Vpraxi jsme se již vícekrát setkali s tím, že pod nově natřenými okny ležely kusy staršího těsnění různých délek dvou nebo tří průměrů někdy i poškozeného neodbornou demontáží a nikdo už nebyl schopen tato torza vrátit na svá původní místa, drážka bývá na mnoha místech zalepená zaschlou barvou a je třeba ji pracně renovovat atd.
Naše neinvazivní metoda lepeného silikonového těsnění je šetrná k Vašim oknům a odborně namontované těsnění je plně funkční po mnoho let (Záruka výrobce 10 let, životnost nad 20 let).

A co když v budoucnu budu chtít svá okna znovu natírat?

To samozřejmě můžete, těsnění zůstává na svém místě a není třeba se obávat jeho poškození, jestliže ho natěrač občas "šmrncne" barvou. Silikon odolává barvám a je tzv. "mastný", takže na něm nátěr ulpívá jen těžko a má tendenci sjíždět. Pokud přece jenom někde u okraje a při větší vrstvě na těsnění zaschne, při zavření křídla barva odprýskne.

Ukázka těsnění oken

Ukázka těsnění spodní části dveří a vrat

Kromě silikonového těsnění můžeme použít i kartáče nebo padací prahy na spodní část.

Ukázka kartáčků pro posuvné dveře

Správná volba pro utěsnění proti prachu.