Použité materiály

Silikonové těsnění

Silikonové těsnění do oken a dveří dokáže výrazně ušetřit Vaše náklady za teplo. Celková úspora tepla tak může díky kvalitně provedenému těsnění dosáhnout až 30 %. Návratnost investice do kvalitního těsnění se přitom projeví během 1. sezóny.

Barevné odstíny těsnění jsou bílá, hnědá Těsnění provádíme kvalitním silikonovým těsněním,( životnost nad 20 let).

Ukázka silikonového těsnění

Vrátí se investice do těsnění?

Je prokázáno, že okenními konstrukcemi uniká největší podíl tepelné energie z celkových ztrát. Z toho téměř polovina infiltrací vzduchu netěsnostmi mezi rámem a křídlem okna. Při úniku tepla netěsnými okny je třeba pokles teploty v místnosti kompenzovat. Například zvýšením teploty v místnosti o 1°C vyžaduje cca 5% nárůdt nákladů na energii. Spotřeba energie se tím neúměrně zvyšuje a přitom se teplo volně ztrácí. Nejlepším řešením je dodatečné zateplení a utěsnění vytápěných prostor silikonovým těsněním.

Proč silikonové těsnění?

Silikonové těsnění je velmi vhodné pro svou dlouhodobou životnost, odolnost vůči slunečnímu záření, tvarovou paměť, příjemné estetické vlastnosti, vynikající zvukoizolační vlastnosti. Spolehlivě sníží průnik prachu a pachů do interiéru, dokonale kopíruje nerovnosti, dobře plní těsnící a izolační funkce. V případě odborné montáže do oken a dveří je možné ušetřit až 1/4 roční spotřeby tepelné energie a tím i finančních prostředků. Pro svou měkkost a dobrou tvarovou paměť zabezpečuje silikon lehké zavírání oken a dveří a je odolný proti barvám.

Jak poznáte pravý silikon?

Velmi často se můžete setkat se situací, že je Vám nabídnuto těsnění z méně kvalitního materiálu a přitom je vydáváno za silikon. O tom, zda jde skutečně o silikon se můžete sami přesvědčit velice snadno. Postačí, když kousek profilu zapálíte sirkou. Silikon hoří dosti neochotně, spíše doutná jako cigareta. Zůstane po něm velmi jemný, bílý popel oxidu křemičitého. Po ostatních materiálech zůstane černý sazový zbytek.

Porovnání vlastností jednotlivých druhů těsnění

Srovnání kvality zatěsnění podle různých kritérií. Čím více hvězdiček, tím lépe daný materiál naplňuje danou vlastnost.

Zkoumané vlastnosti Kovotěs PVC Termoplastické elastomery EPDM Silikon
Tvarová paměť ***** ***** ***** ***** *****
Mrazuvzdornost ***** ***** ***** ***** *****
Tepluvzdornost ***** ***** ***** ***** *****
Ozónuvzdornost ***** ***** ***** ***** *****
Odolnost proti vodě ***** **** **** ***** *****
Netečnost k barvám ***** ** ** ** *****
Odolnost proti oxidaci **** *** *** **** *****
Předpokládaná životnost *** ** *** **** *****
Celkové hodnocení **** ** *** **** *****